Astrīdas stāsts

Astrida Letton. “Latmon” vācu aitu suņu audzētavas pirmsākums,  plānojot pārojumus un iesniedzot dokumentus LKF un FCI uz Latmon audzētavas apstiprināšanu. Pateicoties vācu aitu suņu audzētavas „Team Legund”  īpašniecei Leldei Ošmucniecei, krustojās mūsu ceļš ar Astrida Letton jauno ģimeni Innu Nikolajevu un Anatoliju Boroviku, kuru uzskats, ņemot mazo kucēnu, bija –  mums tikai vajag skaistu un gudru suni ģimenei.

Un tad, kā jau tas dažreiz notiek, Astrīdas raksturs un temperaments panāca savu. Inna nolēma sākt ar suni nodarboties – apmācīt paklausībā, aizsardzības darbā, pēdu meklēšanā, piedalīties izstādēs. Apmeklēja neskaitāmus seminārus, trenerus, izstādes, eksāmenus, sacensības ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs. Veiksmīgi startēja, iegūstot godalgotas vietas konkurencē gan ar darba vācu aitu suņiem, gan sacenšoties ar citu šķirņu suņiem Baltijā un citās valstīs. Pateicoties saimnieces  uzņēmībai, neatlaidībai, mērķtiecībai būt labākajiem it visā un suņa darba spējām un izturībai, Inna un Astrīda jau 2 reizes pārstāvēja Latviju un piedalījās WUSV Universālā čempionātā Beļģijā 2018. gadā un šogad Anglijā. Beļģijā Astrīda bija viena no līderēm – ar pirmo vietu pēdu meklēšanā un pirmo vietu izstādē. Ar vismaz 70 punktiem paklausībā un nopelnītajiem 88 punktiem aizsardzības darbā Inna un Astrīda būtu kāpušas uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Diemžēl neveiksme paklausībā ar barjerām un godalgotā augstā vieta tika citiem. Arī šogad “Latmon” komanda pēc līdzīga scenārija bija līdere un Astrīda līdz pat pēdējās dienas pēdējiem dalībniekiem bija pretendente uz uzvaru. Diemžēl, Holandes pārstāvis ar vienu punktu labāku aizsardzības darbu pabīdīja Astrīdu zemāk par vienu vietu, tādējādi ļaujot uzvarēt čempionāta saimniekiem angļiem. Astrīdai augstā 2. vieta un visu pārējo valstu simpātijas un cieņa!

Astrīdai šogad ir jau 7 gadi. Daudz izdarīts un sasniegts, popularizēta ideja par universālu vācu aitu suni – skaistu, gudru, stipru, talantīgu un uzticīgu!!!

Bildēs – WUSV 2019. gada čempionāta iespaidi.

Informāciju sagatavoja Daiga Krūmiņa