Aukstajā laikā pievērsiet īpašu uzmanību saviem mīluļiem!

Aukstajā laikā aicinām suņu īpašniekus būt vērīgiem un atbildīgiem, rūpējoties par saviem dzīvniekiem.

Suņu īpašnieki, īpaši tie, kuru suņi tiek turēti ķēdēs un dzīvo tikai ārā – uz Jūsu dzīvniekiem aukstums un sals iedarbojas visvairāk! Viņi bez pienācīgas aprūpes ir uzskatāmi par atstātiem bezpalīdzīgā stāvoklī un šāda darbība var tikt kvalificēta kā cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku. Jāatceras, ka pie zemas temperatūras, dzīvniekiem tāpat kā cilvēkiem nepieciešamas papildus kalorijas organisma sasildīšanai un dzīvības procesu uzturēšanai.

Lai dzīvniekus pienācīgi pasargātu no aukstuma iedarbības, suņu būdas ir jānosiltina. Būdas ieeju vēlams aizklāt ar vēju un aukstumu aizturošu materiālu, tas palīdzēs saglabāt un noturēt ķermeņa siltumu. Guļvietu ieteicams noklāt ar biezu kārtu salmiem vai sienu. Jāseko līdz, lai suņa kažoks nebūtu samircis, lai suņa būdā būtu pietiekošā daudzumā salmu, lai būdā nebūtu caurvēja.

Aukstā laikā ārā dzīvojošam sunim jādod kalorijām bagātāka barība un jāpalielina barības deva par 10-15%. Ūdens suņa bļodā sasalst ātri, tāpēc pēc iespējas jādod iespēja padzerties siltu ūdeni.

Diemžēl arī viss iepriekšminētais nenodrošina ķermeņa siltuma saglabāšanu, ja temperatūra noslīd zemāk par mīnus 15 grādiem, tāpēc šādos laika apstākļos vismaz naktī dzīvniekiem jādod iespēja pārnakšņot telpās!

 

Foto: G.Grīnbergs