Pirmās pavasara apmācību nodarbības

Šogad pirmās pavasara  nodarbības apmācību grupai , kas sastāvēja no LVASK biedriem un to draugiem no draudzīgajām organizācijām, norisinājās Upesciema stadionā un tās organizēja un vadīja trenere Ilze Krivāne. Protams – visa organizācija bija atbilstoša COVID laika noteikumiem – dalībnieki bija tieši atļauti daudz un tieši atļautajā attālumā.
Ko aktīvisti ar Ilzi priekšgalā darīja? Mācījās treniņos iegūtās zināšanas patstāvīgi pielietot citos apstākļos, palielināja uzmanības līmeni suņiem un cilvēkiem, kā arī mācījās pārvarēt stresu. Tādu stresu kā:  “visi noteikti uz mani skatās” “ak, mans suns ir visnepaklausīgākais” , “šausmas kā es  izskatos” ….. Un darīja to visu ar sacīkšu elementiem 🙂
Ilze Krivāne domā, ka gan viņai kā trenerim, gan viņas audzēkņiem ir derīgi “izkāpt no savas komforta zonas” (individuāls darbs savā laukumā) un paskatīties kā iegūtās zināšanas un prasmes tiek pielietotas svešā vidē –  Upesciema stadionā. Apstākļi tika sarežģīti suņiem un visvairāk arī cilvēkiem – jauna vieta, daudz skatītāju, stress – jo suns neklausa un pavadonis vairs pēkšņi nezina kas jādara…. Un tad visi saprot, ka treniņos tik pierastā ideālā bilde pēkšņi nav vairs tik ideāla. Uz kādu visiem jāgaida, kāds arī pamūk brīvsolī un notiek visādas interesantas lietas.
Taču Ilze un dalībnieki uzskata, ka kopumā bija jautri un nemaz ne tik sarežģīti. Svarīgi ir iemācīties koncentrēt savu uzmanību un pareizi novērtēt sava suņa spējas – kur “burkāns”, kur “pātaga”.  Un valdīt emocijas.
Maijā Ilze sola tikties atkal. Ja kāds vēlas pievienoties, sazinieties ar Ilzi Krivāni.

Vienlaikus, Ilze saka mīļu paldies arī lieliskajiem fotogrāfiem – Katrīnai Āboltiņai, Inesei Pablakai un Katjai. 🙂

Tepat lejup ir apskatāmas Upesciema pasākuma bildes, kas ļoti labi atspoguļo pasākumā valdošo atmosfēru – jautri un draudzīgi kā saulainam svētdienas rītam pienākas.

                                                  

Informāciju sagatavoja Ilze Krivāne.