LVASK audzētava Solo Rigoletto labāko audzētavu desmitniekā pasaules galvenajā vācu aitu suņu izstādē (BSZS) Vācijā

No 6.-9. septembrim Vācijas pilsētā Nirnbergā norisinājās gada galvenā vācu aitu suņu izstāde BSZS 2018, kurai reģistrēti bija vairāk kā 1500 dalībnieki no vairāk kā 50 valstīm.

No Latvijas šogad bija reģistrēts līdz šim lielākais dalībnieku skaits – 10 suņi, no kuriem trīs –  Boss, Diva un Xedgehog Solo Rigoletto startēja prestižajā darba klasē. Latviešu rezultāti – Boss Solo Rigoletto V24 garspalvaino darba klasē, Diva Solo Rigoletto V58, bet Xedgehog Solo Rigoletto V62. Čerti Latvijas suņi ar panākumiem piedalījās arī junioru klasēs, izcīnot novērtējumus SG 80 Harrison Solo Rigoletto, SG 156 Jessica Solo Rigoletto, SG 169 Kenya Solo Rigoletto un SG 175 Jemma Solo Rigoletto. Eros Solo Rigoletto izstādē piedalījās, atbalstot mātes grupas prezentāciju.

Audzētavu konkursā, sacenšoties ar vadošajām audzētavām no visas pasaules, Latvijas audzētva Solo Rigoletto ieguva 9.vietu. Šī bija pirmā reize pasaules izstāžu vēsturē, kad BSZS tika pārstāvēta vācu aitu suņu audzētava no Baltijas.

Paldies kluba biedriem par LVASK popularizēšanu VAS galvenajā gada pasākumā pasaulē – Jolantai un Matīsam Ramiņiem, Olitai Magonei, Solvitai un Oskaram Vēveriem, Mārai un Haraldam Sprukuļiem, Ievai Ābelei un Armandam Nodievam! Paldies LVASK biedram – fotogrāfam Marendai Zapoļskai, bez kuras nesavtīgā darba mums nebūtu pieejami šie vienreizējie suņu dzīves mirkļi un uzvaras!

Audzētava Solo Rigoletto pateicas pateicas Zemgales Olimpiskajam centram un Ritai Vectirānei personīgi par atbalstu, organizējot suņu gatavošanos startam BSZS un FCI Pasaules čempionātiem. Kā arī – paldies Mārtiņam Magonem un Haraldam Ozoliņam, kas palīdzēja suņu prezentācijā.

Šogad Vācijas vācu aitu suņu apvienība (SV) īstenoja pilotprojektu – prezentējot ne tikai suņu, bet arī kucīšu pēcnācējus, tā sauktās “mātes grupas”. Arī šajā godpilnajā skatē tika prezentēta Latvijā audzēta kuce Upsi Oger Schloss, kuras mazbērnus un mazmazbērnus pārstāvēja audzētavas Solo Rigoletto suņi.

Upsi stāsts ir īpašs – viņa ir pirmais vācu aitu suns, kas ienāca Vēveru ģimenē, ar Upsi sākās Solo Rigoletto, 12 viņas bērni ir dažādu valstu čempioni, Arko un Barons, savulaik jau startējuši Pasaules izstādē Vācijā, bet šogad visu astoņu (!) Solo Rigoletto suņu, kas piedalījās BSZS, asinīs rit Upsi asinis.

Īpaši svētki par Pasaules izstādes rezultātiem šogad igauņiem – darba klases uzvarētājs VA1 Willy vom Kuckucksland izaudzināts Igaunijā, bet pēc savulaik izcīnītā Pasaules junioru uzvarētāja titula no Igaunijas devās atpakaļ uz dzimteni Vāciju. Apsveicam!

LVASK Valde

Pielikumā – spilgti mirkļi mūsu fotogrāfu skatījumā no Nirnbergas.